Bizden Haberler

“Nöro wilson” tanılı hasta başarı ile tedavi edildi.

“Nöro wilson” tanılı hasta başarı ile tedavi edildi.

Nörowllson” tanılı hasta başarı ile tedavi edildi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Özel Echomar Hastanesinde tedavi gören, “Nörowllson” tanılı hastanın başarı ile tedavi edildiği bildirildi.
Hastanede görevli İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Karaçöp, 1995’de ilçede göreve başladığı yıllarda benzer hastalıkla ilgili iki vaka ile karşılaştığını hatırlattı.
Wilson (Nörowllson) hastalığının sülaleyi takip ettiğini ancak her anne-babada varsa da, çocuklarında da olacak diye bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.
Son olarak ise Birtan B. İsimli hastanın’ parmaklarının uyuşması, ilerleyen süreçte de ayaklarına komuta edemediği’ şikayeti ile Özel Echomar Hastanesine geldiğini belirten karaçöp, şöyle dedi:
Önce beyin Cerrahı Nörolog doktorumuzun kontrolüne yönlendirdiğimiz hastamızın hareketlerindeki bozukluk belirlendi. Çekilen emarında (MR), doktor arkadaşımız beyin temelinde metal yığını gibi bir bulguya rastladı. Yaklaşık bir ay süren tahlil gibi tetkikler ile vücudun çeşitli bölgelerindeki metal birikimlerine bakıldı. Bunun sonucunda da hastanın Nörowllson Sirozu denilen hastalığa yakalandığı netleşti. Ancak bu sürede hastamız konuşamama, ağızdan gıda alamama gibi duruma geldi. Ardından hastanemize yatırdığımız hastamızı 3 uzman ile kontrol altında tutarak tedavisine başladık. Uzun süren tedavi sonuç verme başladı. Hastamız, ilaç ve gıdalarını yeniden ağızdan almaya başladı. Bu arada vücut yapısı ve hareketlerini de düzene soktuk. Yeniden okumayı çözmeye ve oturmaya başladı. Adımlarını da atabilir şekle geldi. İlerleyen süreçte de taburcu ettiğimiz hastamızın tedavi sürecini evinden takip ediyoruz. Her hangi bir problem yaşanması durumunda tekrar bize gelebilecek.”
HASTANEMİZ TAM DONANIMLI
Hastane Başhekimi Nevzat Çimenoğlu da, Özel Echomar Hastanesinin, bölgede ekip ve ekipman olarak tam donanımlı bir hastane olduğunu belirtirken, “zaman zaman oldukça zor vakalar ile karşılaşabiliyoruz. Ancak iyi bir ekip çalışması ile her hastamıza gösterilen en üst seviyede hassasiyet ile tedavi imkanı sağlanıyor” dedi.
WİLSON HASTALIĞI NEDİR?
Wilson hastalığı karaciğer, beyin, böbrek, göz, kemik iliği ve diğer hayati organlarda aşırı miktarda bakır birikmesi sonucu gelişen genetik geçişli metabolik bir rahatsızlıktır.
Genellikle de akraba evliliğinin çok olduğu ülkelerde yaygın olarak görülmektedir. Wilson hastalığı erken teşhis edilip tedavi edilmezse karaciğer yetmezliğine (siroz), beyin hücrelerinde bozulmalara ve hatta ölümlere bile sebep olabilir.

500. BYPASS AMELİYATINI BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRDİK.
"TOPLUMUMUZDA GİDEREK ARTMAKTA OLUP..."
Paylaş:

Benzer Konular

Korona virüs aşısı sonrası antikor testi yapılmalı mı?
Korona virüs aşısı sonrası antikor testi yapılmalı mı?

Korona virüs aşısı yaptıran kişilerin antikor testi yaptırması, uzmanlar tarafından gerekli…

Detaylar
Antikor Testi
Antikor Testi

Covid-19 testi Echomar Hastanesinde yapılıyor… Sağlık Bakanlığı onaylı, yurt dışı çıkış işl…

Detaylar
Hastanemizde 100 üncü Baypass Ameliyatı Kutlandı
Hastanemizde 100 üncü Baypass Ameliyatı Kutlandı

Hastanemiz de gerçekleştirilen 100. Bypass ameliyatı tüm personelin katılımları ile pasta k…

Detaylar
“Nöro wilson” tanılı hasta başarı ile tedavi edildi.
“Nöro wilson” tanılı hasta başarı ile tedavi edildi.

Nörowllson” tanılı hasta başarı ile tedavi edildi. Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Özel Ec…

Detaylar
HASTANEMİZDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK
HASTANEMİZDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bartın’da yaşayan Murat Makara uzun süren ağrılar sonrası kalp krizi geçirince, hastanemize…

Detaylar
Sağlık Sponsoru Olduk
Sağlık Sponsoru Olduk

Kdz.Ereğli Belediyespor'un yeni sezon sağlık sponsorcu Echomar Hastanesi olduğu bildirildi.…

Detaylar