Tıbbi Hizmetler

Hastanemiz sağlıklı ve kaliteli yaşama adım atmanız, bireysel özelliklerinize uygun güvenli beslenme programı uygulamak için Beslenme ve Diyet Bölümü ile hizmeti veriyor.

 

Kişiye özel beslenme planı hazırlayan diyetisyenimiz sağlıklı beslenme yollarını gösterip sağlıklı zayıflama konusunda yol gösteriyor.

 

Beslenme ve Diyet Bölümü’ne gelen bireylerin ilk olarak beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçiriliyor. Önce vücut yağ, kas, su oranı ve mevcut yağın vücuttaki dağılımı tespit ediliyor; yaş, boy, cinsiyet, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda 'kişiye özel beslenme programı planlanıyor. Beslenme sürecinin diyetisyen tarafından takibi yapılıyor. Ayrıca diyabet, gebe-emzirme dönemi, çocuk ve adolesan çağı gibi özel durumu bulunan kişilere de beslenme programı düzenlenip gerekli eğitimler veriliyor.

 

Yatan Hastalara Yönelik Beslenme ve Diyet Hizmetleri

Beslenme ve Diyet Bölümü hasta servise kabul edildikten sonra hekimler ve hemşireler ile multidisipliner olarak çalışıyor, hastaya ve hastalığa özgü beslenme programı diyetisyen tarafından planlanarak uygulanıyor. Belirli aralıklarla yapılan kontroller ile hastanın beslenme durumu takip ediliyor, tüm diyet aşamalarında hasta ve refakatçisi bilgilendiriliyor. Eğer gerekli ise hasta taburcu edilirken gerekli diyet eğitimleri yazılı ve sözlü olarak da hastaya veriliyor.

Paylaş: