Bizden Haberler

HASTANEMİZDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

HASTANEMİZDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bartın’da yaşayan Murat Makara uzun süren ağrılar sonrası kalp krizi geçirince, hastanemize başvurdu. Hastamızın kontrollerinde ana damarın kalbin içinden geçtiğini tespit ettik. Hastanemizde yapılan kalp ameliyatı sonrası Murat Makara sağlığına kavuştu.

Yaklaşık 1 yıl önce kalp krizi geçirerek Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Murat Makara (40), şiddetli ağrıları sonrası hastanemize sevk edildi. Yapılan kontroller sonrası kalbin içinden geçtiği tespit edilen ana damar ameliyatla yüzeye çıkarıldı.
Hastanemiz doktorlarından ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal Gür, süreç hakkında bilgiler verdi. Gür açıklamasında;
“Hastamız 40 yaşında nakil bir hasta. Bize göğüs ağrısı ile geldi. Yapılan tetkikler sonrası anjiyo kararı aldık. Anjiyo sonrası damarında ilginç bir şey gördük. Normalde kalp damarları kalbin yüzeyindedir, fakat Murat beyinki, özellikle ana damar kalp içerisine geçtiği için her kasılması sırasında kapanıp açılan bir görüntüsü vardı. Ameliyatı zor ve sıkıntılı bir operasyondur. Fakat biz hastanın şikâyeti olduğu için ameliyatı yapma gereği duyduk. Kas tabakasını kestik ve damarı yüzselleştirdik. Şuanda bir sıkıntımız yok, hastamız şifasına kavuşacak inşallah. Bildiğimiz kadarıyla öldürücü bir hastalık değil. Dakikada 60 defa kapanıp açıldığı için hastamız göğüs ağrısı ile karşı karşıya kalabiliyor. Ameliyat toplam 3 saat sürdü. Normalde kalbi durdurmadan yapmayı düşündük ama kalp biraz kanadığı için kalbi akciğer makinasına bağlayıp yapma gereği duyduk.” İfadelerini kullandı.

“Şuan çok rahatladım”
Ameliyatı gerçekleştiren doktorlara güvenerek onay verdiğini anlatan Murat Makara, teşekkürlerini ileterek şunları söyledi:
“1 yıl önce baya bir sıkıntı yaşadım. Bartın Devlet Hastanesine gittiğimde kalp krizi geçirdiğimi söylemişlerdi. Bu sıralar yine arada sürekli sıkıştırıyordu. Şiddetli bir ağrı oldu yine korkuttu beni yine acile gittik, sonra buraya gitmemizi söylediler. Hocam ameliyat dedi, biz de hocamıza güvendik onay verdik, ameliyatı yaptı. Ellerine kollarına sağlık, şuan çok rahatladım.”

Çimenoğlu, “Gurur duyuyoruz”
Kalp ameliyatı kararını vermenin kolay olmadığına vurgu yapan hastanemiz başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu, gurur duyduklarını ifade etti. Çimenoğlu açıklamasında;
“Batı Karadeniz Bölgesine hitap ediyoruz. Kalp alanında gerek cerrahi gerekse kardiyoloji konusunda çok yol aldık. Bu konuda uzmanlaştık. Allah’a şükür bütün hastalarımızdan alnımızın akıyla çıktık, bütün hastalarımız memnun. Gurur duyuyoruz. Bartın’dan gelip burada tedavi olması onur kaynağı oldu. Mühim olan hastamızı şifaya kavuşturmak. Bunu yaptığımız için mutlu ve huzurluyuz. Kolay değil bir ilçede kalp ameliyatı yaptırmak, kararını vermek kolay değil. Hastamız bize güven duyduğu için gurur duyduk” dedi

 

Antikor Testi
Hastanemizde 100 üncü Baypass Ameliyatı Kutlandı
Paylaş:

Benzer Konular

Ramazan ayında beslenme önerileri
Ramazan ayında beslenme önerileri

Diyetisyen Özge Kayhan Özen, 11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle beraber, vatandaşlar…

Detaylar
Antikor Testi
Antikor Testi

Covid-19 testi Echomar Hastanesinde yapılıyor… Sağlık Bakanlığı onaylı, yurt dışı çıkış işl…

Detaylar
Echomar Hastanesine Müsiad'dan En Anlamlı Kutlama
Echomar Hastanesine Müsiad'dan En Anlamlı Kutlama

MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi Başkanlığı, Özel Kdz. Ereğli ECHOMAR Hastanesi'nin 10. kuruluş yı…

Detaylar
Şah damarında tespit edilen tümör başarılı bir operasyonla alındı.
Şah damarında tespit edilen tümör başarılı bir operasyonla alındı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde boyun ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 53 yaşındaki Must…

Detaylar
Covidli Anne Bebeğin Emzirebilir Mi?
Covidli Anne Bebeğin Emzirebilir Mi?

mizi takacağız, ellerimizi yıkacağız, emzirdiğimiz çocuğumuza bulaştırmamak üzere. Hijyenim…

Detaylar
Korona virüs aşısı sonrası antikor testi yapılmalı mı?
Korona virüs aşısı sonrası antikor testi yapılmalı mı?

Korona virüs aşısı yaptıran kişilerin antikor testi yaptırması, uzmanlar tarafından gerekli…

Detaylar